Viktig informasjon til medlemmene
Av: Ole-Morten Rosted | Publisert: 8. april 2026 | Siste nyheter | Arkiv
Alle medlemskap i Skjeberg golfklubb må verifiseres hos Norges Idrettsforbund og det skjer tirsdag 14. april.
Vi er i gang med å overføre (onboarde) informasjon om klubbmedlemmer fra GolfBox til NIFs database, i henhold til NIFs Forskrift om idrettens medlems- og organisasjonsregister
For Skjeberg Golfklubb vil overføringen skje tirsdag 14. april.
I forbindelse med onboardingen vil NIF sende ut en e-post til deres medlemmer som ikke tidligere er verifisert, med en lenke hvor de skal gå inn og verifisere sitt medlemskap. Mer informasjon om verifiseringen finnes i vedlegget.
Hva betyr det for deg som klubbleder eller klubbadministrator?
- NGF vil sterkt anbefale at dere informerer deres medlemmer i forkant av utsendelsen fra NIF. Det sikrer at flest mulig gjennomfører verifiseringen nå og det blir mindre arbeid for dere med påminnelser og evt. direkte kontakt i fremtiden.
- Send ut vedlagte informasjon, til deres medlemmer, senest innen tirsdag morgen. Bruk relevante kanaler, e-post, nyhetsbrev, communities i Gimmie, nettsider etc.
- Verifiseringsfristen er 72 timer, slik at det kan være klokt å sende ut en påminnelse, f.eks. i løpet av torsdag 16. april.
- Når alle klubber har gjennomført onboardingen, vil NGF/GolfBox sende ut en verifiseringspurring eller flere. Dere vil få mer informasjon om tidspunkter mm., når det blir aktuelt.
Nyttig informasjon/anbefalinger
- Når onboardingen er gjennomført vil dere få tilgang til ny funksjonalitet i GolfBox.
- Øverst på medlemsprofilen til enkeltmedlemmer, vil en ny knapp bli tilgjengelig. Den har to funksjoner:
- For medlemmer som ikke er verifisert hos NIF, kan dere trykke på knappen for å be NIF om å sende ut en ny e-post med verifiseringslenke til medlemmet. (NB! Denne knappen er midlertidig deaktivert, inntil onboardingen er gjennomført for alle klubber. Se e-post sendt ut rett før påske, for mer informasjon.)
- For medlemmer som er verifisert, kan dere trykke på knappen for å se medlemsinformasjonen som NIF har registrert på medlemmet. Det er også en mulighet for å kopiere medlemsinformasjonen NIF har registrert, til medlemsprofilen i GolfBox om det er ønskelig.
- Vi har lagt til to nye dynamiske grupper i medlemssøket, «Validert i NIF: Ja» og «Validert i NIF: Nei».
- I eksportinnstillingene ved eksport av medlemsinformasjon til Excel, har vi lagt til ett nytt valg «Validert i NIF».
- Oppdater klubbens innmeldingsinformasjon (nettsider, dokumenter etc.), med informasjon om kravet til verifisering. Bruk gjerne relevante deler av teksten i vedlegget.
- I forbindelse med innmelding av nye medlemmer etter at onboardingen er gjennomført, vil vi anbefale at dere krever at medlemmet har verifisert seg hos NIF innen dere tildeler spillerett i GolfBox. Det sikrer at medlemmet er verifisert i forbindelse med innmelding og vil potensielt spare dere for mye ekstraarbeid i etterkant.
Mer informasjon om NIF-integrasjonen kan dere finne på NGFs nettsider:
Golfforbundet.no - Integrasjon mellom GolfBox og NIF




